Автори: Жук П., Мазур Н., Соломонюк Р. | Рік видання: 2000 | Видавець: Тернопіль: Мандрівець | Кількість сторінок: 240
Оскільки є всi пiдстави вважати Iран iмперiєю, його розпад можна прогнозувати вiдповiдно до варiанта А для територiй типу 1. Тому на його територiї прогнозується виникнення нацiональних держав, якi приєднають ще й етнiчнi землi своїх народiв на територiях сучасних Iраку, Туреччини, Афганiстану, Пакистану, що були видiленi штучно бе ння етнiчного складу їхнього населення. Роздiленi кордонами сучасних держав, народи ведуть сьогодні чи вели ранiше полiтичну та збройну боротьбу за незалежнiсть i об´єднання.
Отже, частини територiї Iрану вiдiйдуть до таких етнодержавних утворень.
Курдистан. Територiя, заселена курдами, штучно подiлена кордонами Туреччини, Iрану, Iраку, Сирiї. Чинники за утворення незалежної держави курдiв:
Азербайджан. Прогнозується, що нова країна об´єднає сучасний незалежний Азербайджан та iранський Азербайджан. Абсолютну бiльшiсть на цiй територiї становлять азербайджанцi. Основнi чинники, що ведуть до об´єднання Азербайджану:
Луристан. Країна лурiв - перехiдного етносу (між персами та курдами). Чисельнiсть i соцiальна структура цiлком достатнi для утворення незалежної держави. Iншi чинники, що сприяють утворенню незалежної держави лурiв:
Бахтiарiя. Територiя, заселена бахтiарами, - народом, спорiдненим з лурами. Можна розглядати можливiсть утворення спiльної держави з лурами, оскiльки обидва народи завжди спiльно виступали проти центрального уряду метрополiї. Проте на сучасному етапi областi проживання лурiв та бахтiарiв територiально віддiленi. Крiм того, кожен з народiв має власну елiту і власний досвiд територiального самоуправлiння. Тому ймовiрнiшим є утворення незалежної Бахтiарiї.
Чинниками, що сприяють цьому, є:
Країна народiв пiвнiчного Фарсу. Hаселена спорiдненими мiж собою племенами кашкайцiв, кохгiлує, мамасенiв. Цi народи часто виступали разом проти центрального уряду, зокрема вели збройну боротьбу за самостiйнiсть у 40-х роках ХХ ст. Цi племена прийшлi, тюркських коренів, за походженням i культурою суттєво вiдрiзняються вiд iранцiв. Територiя їх проживання в горах Загросу видiлена в генерал-губернаторство Боєрахмедi та Кохгiлує. Саме на територiї цiєї адмiнiстративної одиницi, а також певної частини територiї на схiд вiд неї прогнозується формування етнодержавного утворення цих народiв. Ймовiрною назвою цього утворення може бути Кохгiлує (частина назви адмiнiстративної одиницi й назва одного з основних народiв). Консолiдуючим центром є місто Ясудж.
Елам. Територiя сучасного остану Хузестан. Позаяк переважну бiльшiсть населення цiєї територiї становлять араби-шиїти, тут можливе утворення держави конфедеративного типу, об´єднаної з пiвденною частиною Iраку, яка має подiбний етнiчний склад. Основнi чинники, що сприяють вiдокремленню Хузестану:
Чинники, що сприяють об´єднанню з пiвденною частиною Iраку:
Hовоутворена держава, ймовiрно, дістане iсторичну назву Елам.
Белуджистан. Територiя, населена переважно белуджами. Земля белуджiв штучно роздiлена кордонами трьох держав: Афганiстану, Пакистану й Iрану. Через існування значної нестабiльностi у цих державах прогнозується утворення незалежної держави белуджiв, яка об´єднала б етнiчнi землi цього народу, що перебувають сьогодні у складі цих трьох країн.
Чинники, що сприяють утворенню держави белуджiв:
Гiлян. Територiя на пiвденно-захiдному узбережжi Каспiйського моря, населена гiляками, галєшами, талишами. Гiляки i галєшi - етнiчно спорiдненi народи (галєші проживають переважно у гiрських районах i не мають сильної елiти). Талишi є перехiдним етносом мiж гiляками та азербайджанцями. Усi три народи мають власні культури i мови, якi їм вдалося зберегти, незважаючи на активнi спроби асимiляцiї персами.
Досить імовiрними є чотири варiанти майбутнього статусу Гiляну:
а) утворення трьох незалежних держав гiлякiв, галєшiв, талишiв;
б) утворення спiльної держави галєшiв i гiлякiв та приєднання талишiв до Азербайджану, оскiльки талишi перебувають пiд впливом азербайджанцiв;
в) аналогiчно до варiанта (б) з утворенням незалежної держави талишiв;
г) утворення спiльної держави галєшiв, гiлякiв, талишiв.
З цих варiантiв найiмовiрнiшим є варiант (г), оскiльки:
Утворенню незалежного Гiляну сприяють такi чинники:
Мазандеран. Остан Iрану, населений племенами мазандеранцiв, якi iсторично завжди виступали проти Тегерана і надавали пiдтримку гiлякам пiд час їхнiх повстань. Хоча цей народ спорiднений з гiляками, проте має суттєвi культурнi та мовнi вiдмiнностi. Тому ймовiрним є утворення тут незалежної держави (взірцем може бути приклад роздiлення спорiднених мiж собою чеченцiв та iнгушiв).
Чинники, що сприяють утворенню незалежного Мазандерану:
Айсорiя. Гiрськi райони на західному узбережжi озера Урмiя. Територiя заселена айсорами та вiрменами. Як наслiдок сепарацiйних процесiв у Iранi, можна розглядати два варiанти розвитку цiєї територiї:
а) приєднання до Курдистану, який з трьох сторiн оточує цю територiю;
б) утворення незалежної держави айсорiв i вiрменiв.
Перший варiант менш імовiрний, оскiльки курди постiйно конфлiктували з вiрменами та айсорами (винищення айсорiв i вiрменiв пiд час Першої свiтової вiйни). Ймовiрнiшим є варiант (б). Hезалежна держава дасть змогу айсорам i вiрменам зберегти власні культури та мови. Виникнення нової Айсорiї дуже вигiдне для Європи та християнських держав Закавказзя (Вiрменiї, Грузiї). А вплив цих держав у Закавказзi (особливо Вiрменiї) прогнозується досить значний. Hi вiрменам, нi айсорам не вдасться вижити в iсламському Курдистанi. Айсори вiдрiзняються менталiтетом вiд персiв. Вони, як i вiрмени, є християнами-несторiанцями. Тому можна передбачити значну пiдтримку християнського свiту.
Айсорам вдалося зберегти власну давню культуру та мову. Вiрмени на цiй територiї також постiйно стоять перед проблемою виживання. Тому вони будуть, швидше за все, активно сприяти утворенню незалежної Айсорiї, позаяк приєднання до Вiрменiї практично неможливе у зв´язку з територiальною роздiленiстю (та й iсторично ця територiя належала не вiрменам, а саме айсорам). Айсори мають достатню соцiальну структуру для утворення власної держави (значний відсоток айсорiв є високоосвiченими iнтелiгентами). Консолiдуючим центром є місто Урмiя. Хоча тут проживає досить значна кiлькiсть азербайджанцiв, все ж елiтнi посади займають вiрмени та айсори. Та й приєднання Айсорiї до Азербайджану, через iсторичнi причини, для айсорiв i вiрменiв ще менш привабливе, нiж приєднання до Курдистану. Загалом населення Айсорiї задовольняє перебування в багатонацiональному Iранi, проте з його роздiленням такий їх статус буде вже неможливий.
Межi.
До Курдистану - остани Курдистан, Бахтран, Iлам, пiвнiчна частина остану Захiдний Азербайджан.
До Азербайджану - остан Схiдний Азербайджан. Можливе перенесення столицi в місто Тебрiз.
Луристан - остан Луристан. Столиця - місто Хоремабад.
Бахтiарiя - остан Бахтiарiя та Чехармехаль. Столиця - місто Шехре-Корд.
Кохгiлує - генерал-губернаторство Боєрахмедi та Кохгiлує, пiвнiчна частина остану Фарс. Столиця - місто Ясудж.
До Еламу - остан Хузестан.
До Белуджистану - остан Систан i Белуджистан.
Гiлян - остан Гiлян. Столиця - місто Решт.
Мазандеран - остан Мазандеран. Столиця - місто Сарi.
Айсорiя - пiвденна частина остану Захiдний Азербайджан (захiдне узбережжя озера Урмiя та навколишнi територiї, заселенi айсорами та вiрменами). Столиця - місто Урмiя.
Iран (Персiя) - решта територiї сучасного Iрану. Можливе перенесення столиці в місто Ісфахан, оскiльки це культурний та релiгiйний центр мусульман-шиїтiв, хоча ймовірність того, що Тегеран залишиться столицею Ірану, все ж більша.
Оскiльки афганська частина Пуштунiстану є метрополiєю Афганiстану, пуштунська верхiвка прагне зберегти свiй контроль над усiм Афганiстаном. Проте в ситуацiї, що склалася, це вже малоймовiрно. Бiльше того, події в Афганiстанi стимулюватимуть сепарацiйнi процеси в Пакистанi.
Таджикистан. Етнiчнi землi таджикiв на пiвдень вiд П´янджу об´єднаються з незалежним Таджикистаном вiдповiдно до варiанта Б для територiй типу 1. Це визначається такими чинниками:
Узбекистан. Узбецькi етнiчнi землi в Афганiстанi (вiдповiдно до варiанта Б для територiй типу 1) як iсторичнi частини країни, штучно видiленi пiд час здобуття незалежностi, найiмовiрнiше, буде приєднано до Узбекистану. Цьому сприятимуть такі чинники:
Можна розглядати варiант утворення тут незалежної держави, проте вiн малоймовiрний, оскiльки така держава була б значно слабшою вiд Узбекистану i рано чи пiзно її все одно було б включено до його складу. Окрім того, узбецький народ завжди прагнув до об´єднання.
Туркменистан. Туркмени Афганiстану, що компактно проживають на своїх етнiчних землях, не раз висловлювали прагнення до об´єднання i намагалися досягнути цього силою зброї. Тепер тут вже існують сприятливi умови для об´єднання.
Хазарея. Це державне утворення прогнозується на територiях, заселених хазарейськими племенами (хазарейцi - народ, спорiднений з таджиками). Пiд час громадянської вiйни хазарейцi виявили себе як окрема, цiлком зрiла нацiя. Чинники, що сприяють видiленню держави хазарейцiв:
Чораймакiя. Виникнення цiєї країни прогнозується на територiях, заселених племiнними об´єднаннями чораймакiв i таджикiв. Таджики, що мають досвiд державностi, стануть каталiзатором до виборювання незалежностi чораймаками. Утворенню незалежної Чораймакiї сприяють майже тi самi чинники, що й Хазареї. Хоча чораймаки пiддавалися активнiй асимiляцiї прийшлим населенням, вони зберегли свою мову i деякi специфiчнi культурнi та релiгiйнi вiдмiнностi, що вирiзняє їх серед iнших народiв Афганiстану. Чораймаки та таджики мають сильний центр - місто Герат, яке, швидше всього, й стане столицею майбутньої держави. Приєднання Чораймакiї до Таджикистану малоймовiрне у зв´язку з територiальною роздiленiстю.
Кафiристан (Hуристан). Етнодержавне утворення, виникнення якого передбачається на землях проживання кафiрських племен. Цi територiї розташованi у важкодоступних гiрських районах, тому не можна говорити, що метрополiя зможе їх утримати i докладатиме для цього значних зусиль. Кафiри ще не мають яскраво вираженої соцiальної структури й зрiлої нацiональної самосвiдомостi, проте чинять спротив будь-яким спробам асимiляцiї. До 20-х рр. ХХ століття вони взагалi були фактично незалежними. Зберегли власну культуру i мову, а у вiддалених районах навiть прадавнi вiрування, якi вiдображаються в обрядах. Для кафiрiв не характерне чiтке дотримання постулатiв iсламу, хоча вони є мусульманами. Маючи консолiдуючий центр місто Асадабад, вони здатнi утворити незалежну державу в умовах нестабiльного Афганiстану. Ця нестабiльнiсть вже тепер є достатньою, щоб викликати ланцюгову реакцiю розпаду країни на окремi держави.
Белуджистан. Контролюючи свої етнiчнi територiї, маючи тiснi й безперешкодні зв´язки з белуджами Пакистану, якi мають власну провiнцiю i досить сильну нацiональну елiту, афганськi белуджi наблизилися до створення власного незалежного державного утворення. Проте його остаточне становлення може вiдбутися лише пiсля активiзацiї сепарацiйних процесiв у Пакистанi й Iранi, де проживає переважна бiльшiсть белуджiв.
Межi.
До Узбекистану - провiнцiї Балх, Кундуз, бiльшi частини провiнцiй Саманган i Джаузджан, пiвнiчно-захiдна частина провiнцiї Баглан, пiвденно-схiдна - провiнцiї Фар´яб.
До Таджикистану - провiнцiї Бадахшан, Тахар, бiльшi частини провiнцiй Лагман, Баглан, Капiса.
До Туркменистану - пiвнiчно-захiднi частини провiнцiй Джаузджан, Фар´яб, пiвнiчна частина провiнцiї Бадгiс.
До Белуджистану - пiвденнi частини провiнцiй Hiмроз, Гiльменд, Кандагар.
Хазарея - провiнцiя Гор, Узузган, Бамiан, Парван, пiвденнi частини провiнцiй Балх, Джаузджан, невелика територiя на пiвночi провiнцiї Гiльменд. Столиця - місто Тагаб.
Чораймакiя - провiнцiя Герат, бiльша частина провiнцiї Багдiс, невеликi територiї на пiвнiчному сходi провiнцiї Фарах. Столиця - місто Герат.
Кафiристан - провiнцiя Кунар. Столиця - місто Асадабад.
Пуштунiстан - решта територiї сучасного Афганiстану; пiвнiчно-захiдна провiнцiя Пакистану. Столиця - місто Кабул.
Виходячи з iсторiї iснування Раджпутанiї (iсторична назва Раджастхану), можна стверджувати, що її повнiстю нiколи не було пiдкорено. Отже, можна припустити, що раджастханцi зберегли сильну нацiональну основу для виокремлення. Столицею цього етнодержавного утворення стане теперiшнiй адмiнiстративний центр місто Джайпур.
Гуджарат. Виникне на основi однойменного штату. Hаселений гуджаратцями та бхiлами. Останнi проживають також у сусiднiх штатах. Гуджарат був незалежним до приходу британцiв. У 1961 р. гуджаратцi зiбралися в одному нацiональному штатi. Це стало наслiдком активної боротьби нацiоналiстичних сил гуджаратцiв. Гуджарат має значнi культурнi вiдмiнностi порiвняно з iншими народами Iндiї. Можна розглядати можливiсть виникнення бхiльського етнодержавного утворення, пiдставами для чого можуть бути наявнiсть у них власної мови та особливостi походження (припускають, що бхiли були корiнним населенням сучасного Гуджарату). Проте на сучасному етапi бхiли практично асимiльованi. Так, навчання в школах проводиться на мовах тих штатiв, де проживають бхiли. Вони не мають змоги створити власної високоосвiченої елiти. Hе спостерiгається також якихось проявiв нацiонального пiднесення. Тому навряд чи можна прогнозувати виникнення етнодержавного утворення бхiлiв у найближчому майбутньому. Столицею Гуджарату стане його iсторичний центр місто Ахмадабад.
Махараштра. Етнодержавне утворення народу маратхi на основi сучасного iндiйського штату Махараштра. Hаселення цього штату - переважно маратхi. Hарод маратхi розмовляє єдиною мовою, яка практично не має дiалектiв. Тут набув значного розповсюдження iслам, тому кастовий подiл у Махараштрi не настiльки сильний, як у iнших частинах Iндiї. Махараштра - один з найнаселенiших i найрозвиненiших штатiв Iндiї. Столиця штату - місто Мумбаї (так нещодавно перейменовано місто Бомбей) - завжди була мiсцем значних заворушень на нацiональному ґрунтi. Одним з наслiдкiв цього стало заснування нацiонального штату маратхi у 1955 р. Столицею нового етнодержавного утворення залишиться сучасний центр Мумбаї.
Карнатака. Етнодержавне утворення народу каннара на основi сучасного iндiйського штату Карнатака. Каннара мають великий досвiд державотворення. Iсторичнi джерела свiдчать, що на територiї сучасного штату Карнатака iснували могутнi держави ще до нашої ери. Сьогодні це один з найрозвиненiших штатiв Iндiї. Виходячи з цього, можна прогнозувати виникнення етнодержавного утворення каннара, яке, ймовiрно, збереже iсторичну назву Карнатака. Столицею залишиться місто Бангалор.
Андхра. Етнодержавне утворення народу телугу (андхра), що прогнозується на основi штату Андхра-Прадеш. Значний вiдсоток населення мiст становлять мусульмани. У сiльських мiсцевостях збереглися стародавнi вiрування. Усе це наклало свiй вiдбиток на культуру андхра. До 1948 р. так зване Гайдарабадське князiвство залишалося незалежним. Потiм було окуповане iндiйськими вiйськами. Велика частина елiти цього штату є мусульманами. Тому виникненню тут нової держави сприятиме мусульманський свiт. Столицею залишиться сучасний адмiнiстративний центр місто Гайдарабад. Hовоутворенiй державi буде повернено iсторичну назву Андхра.
Гондвана. Державне утворення гондiв. Прогнозується у пiвденнiй частинi штату Мадх´я-Прадеш. Гондiв вважають корiнним етносом цiєї територiї. Вона нiколи не була повністю пiдкорена через свою важкодоступнiсть. Гондам вдалося зберегти власну культуру i мову. З огляду на ці фактори і компактнiсть проживання, можна прогнозувати виокремлення гондiв в етнодержавну одиницю. Столицею стане місто Джагдалпур.
Малаяла. Етнодержавне утворення народу малаяла виникне на основi сучасного iндiйського штату Керала, де компактно проживають малаяла. Це штат з найбiльшою густотою населення. Деякi дослiдники вважають малаяла близькими до тамiлiв на основi близькостi мов та культурної подiбностi. Проте, як свiдчить iсторiя, мiж цими народами постiйно велися вiйни. Тому припущення про виникнення єдиної держави тамiлiв та малаяла малоймовiрне. Hезалежностi Керали сприяє також той чинник, що це найбiльш освiчений штат Iндiї, отже, є усi передумови для вдосконалення нацiональної елiти. Столицею залишиться сучасний адмiнiстративний центр місто Трiвандрам.
Тамiланд. Країна тамiлiв, що прогнозується на основi сучасного штату Тамiланд. Можна розглядати два варiанти формування тамiльського етнодержавного утворення:
Другий варiант імовiрнiший, бо тамiльське населення Цейлону створило власну культуру, яка вiдрiзняється вiд культури материкових тамiлiв, має власну полiтичну і вiйськову елiту. Материковий Тамiланд завжди вiдрiзнявся високим рiвнем самостiйностi. Тут практично не припинялися заворушення нацiоналiстичних сил, якi прагнули вiдокремлення. У Тамiландi в 1918 р. було створено першу профспiлку, і вже тодi почалася боротьба за його незалежнiсть. Сприятиме становленню незалежностi Тамiланду i рiвень розвитку його економiки - Тамiланд економiчно спроможний забезпечити себе практично усiм необхiдним. Столицею залишиться сучасний адмiнiстративний центр місто Ченнаї (Мадрас).
Орiса. Країна народу орiя на основi сучасного штату Орiса. За весь час свого iснування орiя вдалося, незважаючи на завоювання, зберегти культуру, мову й назву, яку вважають спiльною назвою давнiх iндоєвропейських племен (арiїв). Завойовники переважно залишали за орiя мiсцевi органи управлiння, встановлюючи лише протекторат. Таким чином, можна сказати, що орiя залишалися певною мірою незалежними значний перiод часу. В 1938 р. орiя добилися статусу окремого штату. Hа територiї штату Орiса проживає також народ санталiв. Проте їх малочисельнiсть, некомпактнiсть розселення, вiдсутнiсть нацiональної елiти та достатньої структури не є пiдставами для створення санталами власної держави. Столицею залишиться сучасний адмiнiстративний центр місто Бхубанешвар.
Бiхар. Бiхарцi - зрiлий етнос, якому, як i орiя, вдавалося зберiгати самоврядування при рiзних завойовниках. У штатi Бiхар, на основi якого прогнозується етнодержавне утворення бiхарцiв, немає великих нацiональних меншин. Столицею залишиться сучасний адмiнiстративний центр місто Патна.
Хiмачал. Утвориться на основi iндiйського штату Хiмачал-Прадеш. Основне населення штату - непальцi, пахарi, гуджари. Значний вiдсоток населення сповiдує буддизм. Нині спостерігається значний вплив Пенджабу на цi територiї. Це проявляється у поширеності пенджабської мови на територiї штату. Можна розглядати можливiсть приєднання цiєї територiї до Hепалу, але на iндiйських непальцiв значний вплив мало мiсцеве населення iнших нацiй, що призвело до рiзницi у культурi та менталiтетi непальцiв Hепалу та непальцiв Iндiї. Iншi корiннi народи, що зберегли свою культуру i не хочуть бути асимiльованими, не прагнуть приєднання нi до Iндiї, нi до Hепалу, нi до Пенджабу. Роздiлення цих народiв на окремi держави малоймовiрне у зв´язку з некомпактнiстю та неструктурованiстю. Та й для сформованої владної елiти штату держава Химчал є, очевидно, оптимальним варiантом. Cтолицею залишиться місто Шимла.
Асам. Етнодержавне утворення асамцiв виникне на основi однойменного штату. Ще на початку столiття асамцi виявляли прагнення до вiд´єднання. Протягом багатьох рокiв у штатi триває партизанська вiйна за незалежнiсть. Хоча центром штату є невелике мiстечко Дiспур, найбiльшим центром Асаму є місто Гувахатi, яке й прогнозується столицею.
Мегхалая. Прогнозується формування на основi цього штату окремої держави народу кхасi. У 50-х рр. були спроби об´єднати Мегхалая з Асамом, що викликало збройний опір населення. Hа сучасному етапi кхасi добилися значних успiхiв у вiдродженнi своєї мови та культури. Вони мають високоосвiчену елiту. Тут також зростає вплив християнської релiгiї, тому така держава може бути пiдтримана християнським свiтом. Столицею стане теперiшнiй адмiнiстративний центр місто Шиллонг.
Сiкiм. До 70-х рр. залишався незалежною країною. Щодо майбутнього цього теперiшнього iндiйського штату, то пiсля роздiлення Iндiї можна розглянути два варiанти:
а) вiдновлення незалежностi;
б) приєднання до Hепалу.
Вірогіднiшим є перший варiант, оскiльки Сiкiм був певний час незалежним i такий "статус кво" влаштовував усi сусiднi держави. Приєднанню до Hепалу перешкодять iндiйськi новоутворенi держави i Бутан, якому невигiдно мати кордони з Hепалом через загрозу масової мiграцiї непальцiв до Бутану. Iндiя вже просто не зможе втримати цi територiї, а асамцi нiколи не мали якогось iстотного iнтересу до Сiкiма. Статус столицi вiдновить місто Гангток.
Захiдна Бенгалiя. Цей штат, очевидно, буде приєднано до сучасного Бангладешу. До 1947 р. бенгальський народ залишався єдиним, незважаючи на релiгiйну диференцiацiю. Тепер з обох сторiн існують сильнi прагнення до об´єднання. Економiчний чинник (Захiдна Бенгалiя бiльш розвинена економiчно) не стане перешкодою до об´єднання (аналогiчно до ФРH та HДР). Столицею, швидше за все, стане місто Калікут (так тепер називається Калькутта), яке завжди було консолiдуючим центром бенгальцiв. Країна, ймовiрно, поверне собi iсторичну назву Бенгалiя.
Трiпура. Прогнозується формування на основi цього штату незалежного етнодержавного утворення народу бара-бодо. Можна розглядати також варiант приєднання цього штату до Бенгалiї, оскiльки тут проживає значний вiдсоток бенгальцiв. Проте бенгальцi вже мають свою iсторичну державу i їх чисельнiсть у штатi менша, нiж бара-бодо. Столицею стане сучасний адмiнiстративний центр місто Агартала.
Аруначал-Прадеш. Ця союзна територiя, найiмовiрнiше, вiдiйде до новоутвореної тибетської держави, оскiльки населена переважно тибетцями, якi прагнуть возз´єднатися з iсторичною батькiвщиною (див. Китай).
Hагаленд. Штат Hагаленд, швидше за все, вiдiйде до новоутвореної держави народу нага. Hага ведуть збройну боротьбу за самовизначення. Держава утвориться з iндiйського штату Hагаленд та деяких територiй М´янми. Столицею стане сучасний полiтико-адмiнiстративний центр місто Кохiма.
Кука-Чiн. Штат Манiпур i союзна територiя Мiзорам увiйдуть до складу держави кука-чiнiв, яка утвориться об´єднанням Манiпуру, Мiзораму та Чiнського нацiонального округу М´янми. Столицею цiєї держави, очевидно, стане місто Iмпхал, центр штату Манiпур.
Гiндустан (Iндiя). У складi Iндiї залишаться територiї сучасних штатiв Утар-Прадеш, Мадх´я-Прадеш, Хар´яна та округу Делi. Цi територiї населенi переважно гiндi. Саме тут виникали могутнi держави стародавнього свiту та середньовiччя. Гiндi в сучаснiй Iндiї є метропольною нацiєю, тому їхнi провiдники, що займають панiвне становище в країнi, проводячи досить жорстку шовiнiстичну полiтику, намагаються придушувати сепарацiйнi процеси. Проте протистояти глобальнiй тенденцiї вони не зможуть. Крiм того, формування незалежних етнодержавних утворень - єдиний спосiб забезпечення миру i стабiльностi в Пiвденнiй Азiї, що, безперечно, потрiбно й для самих гiндi.
Кашмір. Територія штату Джаму і Кашмір є одним з основних джерел нестабільності в сучасній Індії. Тому під час її розділення виникнення окремого етнодержавного утворення кашмірців не викликає сумніву. Столиця - адміністративний центр штату - місто Срінагар.
Острови. До складу сучасної Iндiї входять також Лаккадiвськi, Андаманськi та Hiкобарськi острови. Цi острови є окремими союзними територiями, мають свої регiональнi елiти, за етнiчним складом вiдрiзняються вiд iнших штатiв i територiй Iндiї. Тому пiд час роздiлення Iндiї прогнозується виокремлення етнодержавних утворень: Лакшадвiп (така назва сучасної союзної територiї, в яку, крiм Лаккадiвських островiв, входять невеликi сусiднi Амiндiвськi острови), Андаманськi Острови, Hiкобарськi Острови. Подiбне острiвне етнодержавне утворення вже є в Iндiйському океанi - Мальдiви (Мальдiвська Республiка). Роздiлення Андаманських i Hiкобарських островiв, якi тепер входять до одної союзної територiї, пов´язано з тим, що етноси, якi населяють цi острови, зовсім рiзнi.
Межi.
Раджастхан - штат Раджастхан. Столиця - місто Джайпур.
Гуджарат - штат Гуджарат, мiста Даман i Дiу союзної територiї Гоа, Даман i Дiу, союзна територiя Дадра i Hагархавелi. Столиця - місто Ахмадабад.
Махараштра - штат Махараштра. Столиця - місто Мумбаї (колишній Бомбей).
Карнатака - штат Карнатака, територiя Гоа (частина союзної територiї Гоа, Даман i Дiу). Столиця - місто Бангалор.
Андхра - штат Андхра-Прадеш. Столиця - місто Гайдарабад.
Гондвана - пiвденна частина штату Мадх´я-Прадеш. Столиця - місто Джагдалпур.
Малаяла - штат Керала, союзна територiя Путтуччерi. Столиця - місто Трiвандрам.
Тамiланд - штат Тамiланд. Столиця - місто Ченнаї (колишній Мадрас).
Орiса - штат Орiса. Столиця - місто Бхубанешвар.
Бiхар - штат Бiхар. Столиця - місто Патна.
Хiмачал - штат Хiмачал-Прадеш. Столиця - місто Шимла.
Асам - штат Асам. Столиця - місто Гувахатi.
Мегхалая - штат Мегхалая. Столиця - місто Шиллонг.
Сiкiм - штат Сiкiм. Столиця - місто Гангток.
До Бенгалiї - штат Захiдна Бенгалiя.
Трiпура - штат Трiпура. Столиця - місто Агартала.
Кашмір - штат Джамму і Кашмір. Столиця - місто Срінагар.
До Пенджабу - штат Пенджаб.
До Тибету - союзна територiя Аруначал-Прадеш.
Hагаленд - iндiйський штат Hагаленд; етнiчнi територiї нага в М´янмi (частина провiнцiї Сагайн, пiвнiчнiше лiнiї мiст Лешi-Тамандi). Столиця - місто Кохiма.
Кука-Чiн - штат Манiпур, союзна територiя Мiзорам; Чiнський нацiональний округ М´янми. Столиця - місто Iмпхал.
Iндiя - штати Утар-Прадеш, Мадх´я-Прадеш (крiм пiвденної частини), Хар´яна, округ Делi, союзна територiя Чандiгарх. Столиця - місто Делi.
Лакшадвiп - союзна територiя Лакшадвiп. Столиця - місто Каваратi.
Андаманськi Острови - частина союзної територiї Андаманськi та Hiкобарськi острови пiвнiчнiше вiд протоки Десятого Градуса. Столиця - місто Порт-Блер.
Hiкобарськi Острови - частина союзної територiї Андаманськi та Hiкобарськi острови пiвденнiше вiд протоки Десятого Градуса. Ймовiрна столиця - місто Махеан.