Історія української преси: Навчальний посібник

Автор: | Рік видання: 1999 | Видавець: Київ: Наша культура і наука | Кількість сторінок: 368

Дивись також:

ГЕОПОЛИТИКА

понятие, характеризующее теорию и практику международ­ных отношений, основанных на взаимоувязывании географических, геос­тратегических, социально-политических, военных, демографических, ...

Преса української молоді. Січові та пластові органи

З початком 1900 р. появляються органи української молоді. Крім рукописних та відбиваних часописів, починають виходити друковані.

В першу чергу треба згадати місячник під назвою "Молода Україна" (Львів 1900—1906) при ближчій участі В. Старосольського, А. Крушельницького та при співробітництві І. Брика, С. Чарнецького, Л. Цегельського та інших. В 1912-1914 рр. виходить "Житє", як неперіодичний орган, що ставив своїм завданням "не обмежуючись на поглядах якоїсь одної групи... давати місце всім здоровим та хосенним напрямам української поступової думки".

Виходив цей орган при участі М. Павлика, О. Безпалка, Р. Заклинського та інших.

Проти "Житя" в 1913 р. виступив новий орган під назвою "Відгуки", відмовляючи йому рацію існування з огляду на його пропаґандивний шлях замість організації фізичної сили.

Врешті, орган студентства під назвою "Шляхи", що його в 1913—1914 рр. видавав Український Студентський Союз за редакцією Р. Заклинського і Ю. Охримовича.

В 1912—1914 рр. появляються січові та пластові органи. З перших — "Січові Вісті" (1912—1914) за редакцією

Д. Катамая при "Громадськім Голосі", другим був "Пласт", що почав виходити в 1914 р. в Скалі, як гектографічне видання.