Історія української преси: Навчальний посібник

Автор: | Рік видання: 1999 | Видавець: Київ: Наша культура і наука | Кількість сторінок: 368

Часописи українського мистецтва

З часописів українського мистецтва в першу чергу треба згадати такі органи: місячник під назвою "Українське Мистецтво", що його в 1926 р. почав видавати у Львові М. Голубець, та квартальник Асоціації незалежних українських митців під назвою "Мистецтво", шо в 1932—1933 рр. виходив за редакцією П. Ковжуна.

Зміст "Мистецтва" складався з творів визначніших українських та європейських митців, як також з праць істориків українського мистецтва. Крім досконалих репродукцій цілий зміст цього квартальника приніс праці таких авторів: В. Сочинського, П. Ковжуна, В. Хмелюка та інших, що давали силуету (сильветку) з життя і творчості М. Дольницької, М. Глушенка, О. Гришенка, Ф. Ємця, Ферручіо, Ферраці, О. Усачовата інших, спомини та огляди українського мистецтва, в яких підносилися проблеми нового мистецтва, його завдання тощо; мистецькі фейлетони (М. Бутович, М. Рудницький), рецензії і хроніка.

Поруч із цими органами образотворчого мистецтва впродовж цієї доби виходили також часописи, присвячені музиці, театру, хору тощо. Були це такі часописи: "Аматорський Театр", що появився у Львові 1925 р. як додаток до "Народньої Просвіти"; "Музичні Вісті", що їх видавала 1934 р. "Музична Накладня"; "Торбан"; місячник Союзу українських професійних музик під назвою "Українська Музика", що виходив (1937) у Львові за редакцією 3. Лиська; місячник для організації українських хорів під назвою "Боян", що його видавало Співоче Товариство "Дрогобицький "Боян" (Львів-Дрогобич, 1929—1930).

До мистецьких органів треба віднести місячник "Світло і Тінь", що його в 1933—1936 рр. видавало Українське Фотографічне Товариство у Львові, як також і двотижневик, присвячений кіновому мистецтву, що його в 1930—1934 рр. видавала у Львові С. Куликівна під назвою "Кіно".