Теорія журналістики: етичні та правові засади діяльності засобів масової інформації : навч. посіб.

Автор: | Рік видання: 2011 | Видавець: Київ: Знання | Кількість сторінок: 351

1. Вступ

"Аудиторія цілком правомірно сподівається від Бі-Бі-Сі дотримання найвищих редакційних стандартів та стичних норм. "Настанови журналістам Бі-Бі-Сі" становлять публічний виклад цих стандартів і норм, а також шляхів, якими, на думку Бі-Бі-Сі, творці програм можуть їх досягти. Детально роз'яснюючи підхід Бі-Бі-Сі до найскладніших редакційних питань, цей документ дає творцям програм усіх рівнів настанови, які слід знати і виконувати" — зазначив Грег Дайк, генеральний директор.

Щоб бути теле- й радіомовною компанією, яку в усьому світі цінують за творчий підхід і якій найбільше довіряють, Бі-Бі-Сі намагається забезпечити своїх глядачів і слухачів програмами, що інформують, навчають, розважають і культурно збагачують аудиторію інакше, ніж це роблять комерційні станції. Бі-Бі-Сі прагне в усьому керуватися своїми публічно проголошеними цілями; сприяти творчому зростанню талановитої молоді Великої Британії; працювати незалежно від будь-чиїх інтересів і діяти на рівні найвищих стичних стандартів.

Мста Бі-Бі-Сі — давати повну й неупереджену картину життя різних народів і культур Великої Британії та всієї планети. Програми Ві-Бі-Сі повинні відображати всю строкатість і розмаїття світу, аби показувати життя таким, яким воно є.

Аудиторія Бі-Бі-Сі повинна знати, що може довіряти редакційній незалежності й доброчесності програм Бі-Бі-Сі, і що ті чи інші рішення приймаються лише з умотивованих редакційних міркувань, а не внаслідок неправомірного тиску в політичних, комерційних чи особистих інтересах. Настанови журналістам

Ці настанови розроблені з мстою належної підготовки авторів і редакторів програм до взяття на себе певних ризиків, не виходячи при цьому за межі тих норм, на які спирається світова репутація Бі-Бі-Сі як правдивої та неупередженої компанії. "Настанови журналістам Бі-Бі-Сі" поширюються па все мовлення Бі-Бі-Сі у Великій Британії та міжнародному ефірі незалежно від засобу масової інформації — телебачення, радіо чи мережі Іитсрнст. Ці настанови стосуються всіх, хто створює програми для Бі-Бі-Сі, де б вони не працювали — у штаті Корпорації, на позаштатній основі чи в незалежній компанії — виробнику програм.

Усі матеріали Бі-Бі-Сі, розміщені в Інтернеті, повинні, крім того, відповідати вимогам "Настанов для Інтсрнет-видань Бі-Бі-Сі".

Цей документ становить стислий виклад основних інструкцій щодо створення випусків повий і публіцистичних програм. Повний текст "Настанов журналістам Бі-Бі-Сі" і "Настанов для Інтернет-видань Бі-Бі-Сі" можна знайти на веб-сайті "Редакційна політика" порталу внутрішньої мережі Бі-Бі-Сі (ВВС Gateway intranet) і на публічному веб-сайті.

У разі сумнівів просимо звертатися за роз'ясненнями в порядку, викладеному в пункті 7 цього документа або в розділі І "Настанов журналістам Бі-Бі-Сі".