Історія України: Матеріали до підручн. для 10-11 кл.

Автор: | Рік видання: 1992 | Видавець: Київ: «Райдуга» | Кількість сторінок: 512

Міжнародні зв'язки України

Проголошення державної самостійності поклало початок дипломатичній активності України. Одначе рамки цієї активності істотно обмежувалися розколом європейських країн на ворогуючі угруповання. Оскільки Україна, виходячи з факту її окупації, політично залежала від держав Четверного союзу, вона спромоглася укласти дипломатичні стосунки тільки з ними. Пізніше дипломатичні місії було вислано до Фінляндії, Швейцарії і скандінавських країн, Постійний представник гетьманського уряду довго не призначався в Румунії внаслідок нерозв'язаності бессарабської проблеми. Тільки в жовтні 1918 р. в цю країну було вислано надзвичайну місію.

Після укладення перемир'я на Західному фронті стали можливими безпосередні зв'язки з державами Антанти. Поспішаючи заручитися їхньою підтримкою, Скоропадський вислав спеціальну дипломатичну місію у Францію. Місії у США і Англію не встигли відбути з Києва до падіння гетьманського режиму.

ЗАПИТАННЯ І ЗАВДАННЯ

1. Визначіть пріоритетні напрями зовнішньополітичної діяльності уряду держави П. Скоропадського. 2. Розкажіть, як складалися відносини гетьманського режиму з сусідніми державами — радянською Росією, Румунією і Польщею. Які були досягнення, в чому полягали труднощі? 3. Наведіть конкретні приклади гальмування зовнішньополітичних ініціатив Українсько? Держави з боку Німеччини та Австро-Угорщини. 4. У чому суть кримського питання? Які, на вашу думку, були реальні шляхи його розв'язання?