Автори: Герасимчук А.А., Палеха Ю.І., Шиян О.М. | Рік видання: 2004 | Видавець: Київ: Вид-во Європейського університету | Кількість сторінок: 246
Конфлікт слід відрізняти від конфліктної ситуації. Остання може тривати днями, місяцями і навіть роками, не переростаючи в конфлікт. Якщо така ситуація виникає в організації, зазначають широко відомі на Заході консультанти консалтингових фірм Рені Фрітш і Мелькольн Лері, життя її членів стає подібне до страшного сну. Кожен співробітник постійно знаходиться в напрузі, перш ніж сказати невинну в спокійній ситуації фразу, людина повинна декілька разів помислити, чи слід це робити. Дії членів організації уповільнені, на обличчях зосередженість і тривога. Продуктивність праці знижена на 7-10%. Після закінчення робочого дня людина йде до дому повністю вичерпана й розбита психологічно.
З перебігом часу напруга в конфліктній ситуації між антагоністичними сторонами може дещо спадати, але незадоволення жевріє постійно то розгортаючись, то затухаючи. І так безкінечно. Прикладом такого стану, пишуть спеціалісти з соціальної психології С.Хелпа і Т.Вітковський, можуть бути взаємостосунки в окремих сім'ях. Є такі сім'ї, пишуть вони, де конфліктна ситуація триває роками, десятиріччями. Так, двоє дорослих людей живуть під одним дахом, давно вже виросли і роз'їхалися їх діти, але немає цьому подружжю нічого доброго згадати, окрім постійних суперечок та образ.