Соціологія: пер. с англ.

Автор: | Рік видання: 1999 | Видавець: Київ: Основи | Кількість сторінок: 726

Дивись також:

БЕЗВЛАДДЯ

(anarchy) — кризовий стан у житті суспільства, відсутність державної влади керівників, їхнє самоусунення від чіткого ...

ОХЛОКРАТІЯ

(від грец. ochlos - натовп і cratos - влада) - домінування в політичному житті суспільства ...

ВОЛЮНТАРИЗМ

(voluntarism) — у владній практиці, політиці і громадському житті прояви суб'єктивізму, ігнорування об'єктивно існуючих умов, ...

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА

"ЧЕТВЕРТА ВЛАДА" (fourth power, від ан. "Fourth Estate" — "четвертий стан", преса) — образне осмислення ...

АГЕНТСТВО

(agency, від лат. agens — діючий) -- та чи інша конкретна організація (державна і громадська), ...

Розділ 7. СІМ'Я, ШЛЮБ І ОСОБИСТЕ ЖИТТЯ

Основні поняття

• сім'я • спорідненість • шлюб

В цій книжці здебільшого йдеться про переміни. Ми живемо в розбурханому, важкому й чужому світі. Подобається нам це чи ні, ми всі повинні якось пристосовуватися до тієї мозаїки можливостей та ризику, яку нам пропонує цей світ. Ніде це зауваження не видається таким слушним, як у нашому особистому та емоційному житті.

У своєму особистому житті ми здебільшого маємо справу зі "стосунками". Коли хтось запитує: "Як там твої стосунки?", — він або вона здебільшого мають на увазі стосунки сексуального характеру. Але ми дедалі більше втягуємося в стосунки зі своїми батьками, друзями та іншими людьми. Термін "стосунки", в його застосуванні до особистого життя, увійшов до загального вжитку лише двадцять або тридцять років тому, як і уявлення про те, що й у особистому житті є потреба в "інтимності" та в "почутті обов'язку".

Той факт, що більшість із нас, незалежно від того, чинимо ми опір цим перемінам чи ні, сьогодні багато думає про них, яскраво свідчить про фундаментальні перетворення, які відбулися в нашому особистому та емоційному житті протягом кількох минулих десятиріч. Стосунки — це щось активне, вони вимагають від вас докладання певних зусиль. Якщо ви хочете зберегти їх на тривалий час, ви повинні завоювати довіру іншої особи. Сьогодні це стосується як більшості видів сексуальних стосунків, так і шлюбу.

Ми зможемо зрозуміти, що відбувається сьогодні в нашому інтимному житті, тільки в тому разі, коли знатимемо, як жили люди в минулому. Тому в цьому розділі ми спочатку розглянемо, як розвивалися родинні та шлюбні взаємини в давніші часи, а вже потім перейдемо до аналізу наслідків сьогоднішніх перемін.