Соціологія: пер. с англ.

Автор: | Рік видання: 1999 | Видавець: Київ: Основи | Кількість сторінок: 726

Меншини

Поняття меншин (або етнічних меншин) широко застосовується в соціології і не є суто кількісним визначенням. У статистичному розумінні існує безліч меншин (наприклад, люди, що мають понад шість футів зросту або важать більш як 250 фунтів), але далеко ш всі вони є справжніми меншинами з погляду соціології. Такими меншинами соціологи вважають лише ті, члени яких перебувають і невигідному становищі супроти більшості населення і мають певні відчуття групової солідарності, спільності своєї долі. Те, що вони об'єктом упередження та дискримінації, зазвичай посилює почуття, єдності та спільних інтересів.

Члени меншин часто мають себе за людей, що відрізняються від більшості. Звичайно меншини фізично та соціально ізольовані від ширшої спільноти. Вони мають тенденцію жити у містах або в сільські місцевості компактними групами. Шлюбів між членами меншин та членами більшості або між представниками різних меншин укладається мало. Люди, які належать до меншини, часто активно проповідують ендогамію (одруження в межах групи), щоб зберегти свою культурну окремішність.

Багато меншин відрізняються від решти населення як етнічно, так і фізично. Це можна сказати, наприклад, про вихідців із Вест-Індії, азіатів у Британії та про афроамериканців, китайців та інші групи в Сполучених Штатах. Фізичні відмінності, такі як неоднаковий колір шкіри, звичайно називають расовими. Етнічні відмінності рідко бувають нейтральними, вони здебільшого пов'язані з нерівністю у статках і доступі до влади, а також із антагонізмами, що існують між різними групами меншин. Напруженість, що виникає у стосунках між етнічними групами, здебільшого має расовий характер.